UŠNÉ SVIEČKY

- prírodný postup podľa prastarej receptúry a je obdobou čínskej MOXY

Ušné sviečky sa i dnes vyrábajú ručne zo zmesí včelieho vosku, medu a osvedčených liečivých bylín, šalvia, hermanček, škorica, rozmarín, levandula, borievka a iných bylín vo forme éterických olejov a prírodnej lnenej vlákniny.

V Číne sa ušné sviečky používajú napr.: při bolestiach v ušiach, dlhotrvajúcich bolestiach hlavy, pocit tlaku v ušiach a hlave, migréna, predráženosť a stresové symptómy, ako dôsledok vegetatívnych porúch, nedostatočné prekrvenie ucha, energetické posilnenia pri nedoslýchavosti, lokálná a reflexná aktivácia látkového a lymfatického obehu, stimulácia energetického toku, celkové posilnenie imunitného systému organizmu.

Ušné sviečky - Prirodný relaxačný prostriedok využívajúci učinky bylín a tepla z horiacej sviečky k zlepšeniu prekrvenia ucha, sa môže použiť pri poruchách spánku a k celkovej relaxácii organizmu.

Je vyrobená z prírodnej tkaniny impregnovanej škrobom, včelieho vosku a rastlinných silíc, ktoré majú v kombináciách ukľudňujúce účinky. Spodná část sviečky je obalená fóliou, na ktorej sa usadzujú nežiádúce sekréty z ucha.

Pôsobenie: Dym horiacej sviečky nasýtený silicami klesá do vnútra ucha, kde pôsobi. Vyrovnáva tlaky v ušných dutinách, zmierňuje napätie v uchu, hlave, uvoľňuje usadeniny a stimuluje prirodzenú tvorbu ušného mazu. Pri aplikácii sa klient cíti príjemne, vníma teplo a jemný praskot v uchu, po odstránení svíečky a nečistôt lepšie počuje.

Podľa akupunkturistov teplo zo sviečky prehrieva i mikrosystém ušného laloka, tým pôsobí na reflexné zóny, ktoré touto stimuláciou priaznivo ovplyvňujú priebeh ochorení z nachladnutia. Upravuje čistiace pôsobenie lymfatickej drenáže ucha.

Použitie: Zapálená sviečka se vkladá zvisle nehoriacim koncom do ucha na boku ležiaceho klienta a stále sa pridržuje kolmo na zvukovod, pevne zasadená v uchu, aby dym neunikal po okrajoch. Po zhorení asi 3/4 sviečky k fólii sa sviečka z ucha vyberie a zahasí v pripravenej nádobe s vodou. Zbytky ušného maziva, ktoré sa neusadili vo fólii, sa odstránia zo zvukovodu drevenou, kovovou, alebo umelohmotnou tyčinkou (špachtličkou).

Ošetrujú sa vždy obe uši.Po skončení aplikácie klient eště niekoľko minút leží v kľude. Sviečku je možné aplikovať detom od 6 rokov.

Pozor: Dodržujte bezpečnostné predpisy při manipulácii s otvoreným ohňom za prítomnosti druhej osoby.

Dávkovanie: Aplikuje sa 1 x týždenne do pravého a lavého ucha po dobu 5-tich týždňov

Poznámka: Sviečky nepoužívame pri čerstvej perforácií bubienku, alebo pri prípadnej alergii na obsiahnuté prírodné látky.

Patentová ochrana: PV 29-41-92 Tento výrobok nie je zdravotníckym prostriedkom podla zák. o zdravotných prostriedkoch a splňa ustanovenie zákona o obecnej bezpečnosti výrobku.

© SLOV-ALEX