OHM s.r.o. - prírodné produkty
Menu
  • Úvod
  • O nás
  • Produkty
  • Kontakty
  • Blog
Košík 0
  • Blog
  • >

    Ako boli objavené účinky liečivých rastlín

Ako boli objavené účinky liečivých rastlín

Liečivé účinky rastlín sú súčasťou vedomostí zhromažďovaných tisícročia.

Cítime obdiv a pokoru, keď dnes objavujeme prostredníctvom komplexných a náročných výskumov a pokusov vyžadujúcich aj zložité technické prístroje, že naši predkovia mali pravdu so svojimi početnými indikáciami a spôsobmi využitia rastlín a ich esencií. Všeobecne nemáme čo dodať k tomu, čo nám odovzdali a len potvrdzujeme a uznávame, že mali pravdu.

Ako prví ľudia objavili liečivé účinky rastlín? Empiricky – to je najčastejšia odpoveď. Áno, určité účinky mohli byť objavené pokusom alebo šťastnou náhodou, napríklad keď chorý užil presne tú bylinu, ktorú potreboval, v okamihu, kedy sa príslušná choroba objavila. Má to však svoje obmedzenia. Nie je totiž možné objaviť mnohostranné účinky určitých rastlín len jedným spôsobom. Empirické metódy teda nestačili.

Ako ukazujú mnohé historické a náboženské zdroje, vedomosti o účinkoch liečivých rastlín boli získavané i prostredníctvom zvláštnych schopností ako napr. jasnovidectvo a vnuknutie. Hmota, ktorú okolo nás vnímame pomocou piatich zmyslov, nie je jedinou existujúcou skutočnosťou. Fyzické materiály, z ktorých sú zložené minerály a telá rastlín, zvierat, sú oživované, vedené a riadené jemnými telami – napr. astrálnym telom, ktorého existenciu preukázali Kirlianove fotografie. Tieto jemné telá majú formu, vzhľad a farbu, ktorá zodpovedá ich charakteristickým rysom a ich pôsobeniu.

Niektorí ľudia sú schopní tieto jemné telá vidieť, sú to tzv. jasnovidní ľudia. V prípade jasnovidných osôb sú občas otvorené oči ich astrálneho tela, čo im umožňuje vidieť astrálne telá bytostí a vecí, ktoré ich obklopujú. Napríklad na človeku, ktorý má chorú pečeň, vidia, že astrálne telo tohto orgánu už nemá normálnu formu, vzhľad a farbu. Medzi rastlinami môžu tiež vidieť rastliny, ktorých astrálne telo má podobné znaky ako zdravá pečeň. A tak ju jasnovidný človek odporučí chorému. Časom sa užívanie tejto rastliny stane zvykom.

Účinky liečivých rastlín boli spozorované aj vďaka intuitívnemu cíteniu blízkemu jasnovidectvo. V tomto prípade daná osoba jemné sily nevidí, ale cíti. V prítomnosti chorého cíti táto osoba vo svojom vlastnom tele povahu negatívneho vyžarovania chorého orgánu druhého človeka a jej extrémna citlivosť jej zároveň umožňuje vycítiť, ktorá rastlina je vhodná na liečenie.

Tieto schopnosti nie sú len výsadou šamanov alebo liečiteľov, ktorí žili v dávnej minulosti, jedná sa o prirodzenú schopnosť, ktorú môžu mať ľudia žijúci vo všetkých epochách a v akomkoľvek prostredí. Známy je prípad lekára, ktorý žil v minulom storočí v Anglicku. Jeho mimoriadna citlivosť a hľadanie ho priviedli k vytvoreniu liekov na rastlinnej báze, ktoré neliečili len symptómy a fyzické problémy, ale aj ich psychické príčiny. Tento lekár sa volal Edward Bach (1886-1936) a jeho metóda liečenia pomocou kvetových elixírov je dodnes používaná na celom svete.

Mnoho kresťanov pripustí, že vedomosti o účinkoch liečivých rastlín mohli ľuďom odovzdať anjeli. V mytologických písomnostiach je zaznamenané napr., že Aténčanov bohyňa Aténa naučila užívať olivovník, Afrodita rebríček, Hermes cesnak. Francúzska lekárka Bernadette Poissonová, ktorá študuje tradičné lekárstvo rôznych krajín tretieho sveta potvrdzuje, že komunikácia medzi bytosťami prírody a človekom existuje i dnes. O činnosti šamanov v Amazónii uvádza: „Pre šamana sú rastliny „priateľmi“ a ako sám hovorí, zostáva spojený s duchom rastliny. Pije čaje z nej uvarené a rastlina ho učí, ako ju užívať a v akých dávkach. Šaman hovorí, že je to rastlina, ktorá ho všetko učí.“

Ďalším príkladom je príbeh Hildegardy z Bingenu (1098-1179), benediktínskej opátky žijúcej v Nemecku. Jej meno sa vedľa Hippokrata, Galéna a Paracelsa pravidelne vyskytuje v dielach, ktoré sa zaoberajú fytoterapiou a jej návody na užívanie liečivých rastlín boli a sú stále uznávané.

Niekoľko vyššie uvedených príkladov nám ukazuje, že ľudia neboli nútení odložiť liečenie rôznych chorôb a čakať, kým sa veda v 19. a 20. storočí dostatočne rozvinie. Človek nie je na zemi ponechaný sám na seba, má pomoc zhora nielen v prípadoch duchovných, ale aj v pozemských otázkach, ako je liečba chorých prostredníctvom liečivých rastlín.

Späť na príspevky Ďalší príspevok

Nasledujte nás

Facebook Twitter

Odkazy

  • Obchodné podmienky
  • Prehlásenie o ochrane osobných údajov
  • Reklamácia produktu
© copyright - SLOV–ALEX.sk